08-9211506    

רכיבה טיפולית דרך נהדרת לעזור לילדכם!

רואיםעיןבעין

חוות המרחב הפתוח הוקמה ומנוהלת ע"י ד"ר עופר קומרובסקי, החווה פועלת בכפר שמואל מזה 15 שנים,

החווה היא מרכז שוקק חיים המפגיש ילדים והורים עם סוסים וחיות משק, בו לומדים ע"פ שיטת המרחב הפתוח לראות את החיובי, להתגבר על הפחדים, להתחבר לעוצמות, לחוות הצלחות, ולהגיע להשגים יוצאי דופן.

 

רכיבה טיפולית מומלצת מאד על ידי רופאי ילדים ורופאים להתפתחות הילד מרפאים בעיסוק ופיזיוטרפיסטים לטיפול ב- 

יחודו של הטיפול באמצעות הסוס מתבטא בכך שהוא טיפול הוליסטי כלומר נוגע בכמה תחומים בו זמנית הרגשי המוטורי הסנסומוטורי הנפשי עבור הילד זהו חוג כיפי בסביבה טבעית ולא חדר טיפולי סגור ומנותק מהמציאות.

תוך כדי הרכיבה צפים הפחדים אשר מנהלים את חיינו ומעכבים אותנו ומונעים מיצוי הפוטנציאל והגשמה. ברכיבה הילד לומד להכיר את הפחד, להשתחרר ולתפקד ביחד עם הפחד ולהתגבר.

הרכיבה משפרת בצורה דרמטית את הדימוי העצמי של הילדים, הישיבה על גב הסוס מעניקה תחושה של עוצמה ושליטה. הרכיבה עוזרת לווסת את הרגשות ואת הרגישויות ולשנות את מעמדם החברתי. במהלך הרכיבה הם מרוכזים לומדים להקשיב למדריך ולסוס, ולהמתין בסבלנות לתוצאות.

הטיפול עוזר מאוד למוטוריקה הגסה והעדינה במצבים של יציבה טונוס שרירים חגורת כתפיים  תפיסה גופנית במרחב, חיזוק שרירים וארגון הגוף, כשהכל קשור קשר הדוק לדימוי עצמי.

חוות המרחב הפתוח פועלת בסטנדרטים גבוהים הנהוגים במרכזים טיפוליים. המטפלים מוסמכים ומנוסים, ומלווים בפסיכולוגים. כמו כן, ניתן ליווי והדרכה להורים.- לקריאה נוספת

הטיפול בשיטת המרחב הפתוח לא מסתכם בשיעור הרכיבה בלבד, חלק מהותי נוסף הוא השהיה העצמאית במרחבי החווה, בפינות הליטוף ומתקני המשחקים והחוויה העצמאית של הילד- לקריאה נוספת


לסיכום, רכיבה טיפולית היא כלי מדהים וזמין אשר יכול לעזור לילדיכם  לקחת את המושכות של חייו לידיים ולעלות על הסוס

 

חשוב לדעת! ניתן להיעזר בכל קופות החולים על מנת להשיג סבסוד משמעותי לרכיבה!

לייעוץ בנושא והרשמה הנכם מוזמנים לצור עמנו קשר