08-9211506    

הפרעות קשב וריכוז- ADD, ADHD

 

כ-75% מהמטופלים המופנים אלינו דרך קופות החולים מגיעים על רקע של ADD/ADHD, עם השנים צברנו ניסיון וידע רב בתחום.

 אנו שואפים להעניק לילד חוויית הצלחה במסגרת לימודית שתחזק את הדימוי העצמי שלו ותסייע לו להאמין בעצמו וביכולתיו בבית הספר ובכל תחומי החיים. 

מדובר בילדים שחווים כל יום ויום תחושה של כשלון ופער בין היכולת שלהם לבין תפקודם, בעיקר במערכת החינוך.

חוויה שמתורגמת ומתבטאת בתסכול, חוסר אונים, כעסים ואובדן עשתונות, החווה ושיטת המרחב הפתוח היא דרך להחזיר את הביטחון העצמי, ללמוד לקבל את עצמם ולהרגיש ראויים ושווים.

 

חלק הארי של הטיפול מתרחש מעצם המפגש עם הסוס, הסוס מעניק לילד פידבק מיידי ומדוייק בכל שנייה מזמן הרכיבה.

 ברגע שהקשב של הילד נודד אפילו לרגע קטן הסוס יגיב מייד באופן לא רצוי מבחינת הילד וכך הילד חווה את ההשלכות של אובדן הקשב שלו מיידית.

מהצד השני כאשר הילד מצליח להתרכז ושם לב לשינויים הקלים ביותר בסוס ומגיב אליהם בזמן הסוס יעניק לילד תחושה ממכרת של הרפייה ורוגע פנימיים שישארו עם הילד גם זמן רב לאחר הרכיבה.

 

חלק חשוב נוסף בטיפול הוא סיוע בהקניית הרגלי עבודה נכונים וסדר בהתארגנות,

אנו מבקשים מהילדים להגיע כשעה לפני תחילת השיעור ולהכין את הסוס לקראת השיעור כולל איכוף הסוס והכנת הציוד המתאים בליווי חונך של החווה.

בנוסף לפני העלייה על הסוס, ומייד בסיום השיעור אנו מקפידים על טקס קבוע שתמיד חוזר על עצמו וכך הילדים לומדים כיצד לתכנן מראש את הפעולות שלהם וגם את משך הזמן הדרוש עבור כל פעולה.

הרכיבה מלמדת את הילד למצוא את האיזון שבין הצורך שלו לנוע קדימה כל הזמן לבין היכולת להקשיב ולהיות כאן ועכשיו. וע"י כך עוזרת לילד להתמודד עם האימפולסיביות והקושי בהתמדה.

 

בשלב מאוחר יותר אנו מזמינים את הילדים להישאר בחווה מעבר לזמן השיעור ולסייע באיכוף סוסים לשיעורים אחרים ואף לחנוך ילדים צעירים מהם.

מדהים לראות כיצד בכל פעם מחדש כאשר אנו סומכים על הילדים ומעניקים להם אחריות הם עושים שינוי מהותי ומצליחים לתפקד ברמה גבוהה ביותר.

 

המרכיב האחרון של הטיפול הוא החווה עצמה- המרחבים הפתוחים שבה, מתקני המשחקים, ופינות הליטוף מאפשרות לילדים לתעל את האנרגיות שלהם לכיוונים חיוביים ולמצוא את האיזון הנכון עבורם.