08-9211506    

רכיבה טיפולית במרכז לקשת רחבה של צרכים

בשנים האחרונות גוברים המודעות והביקוש באזור המרכז לטיפול מקצועי באמצעות רכיבה על סוסים.

טיפולים אלו מתבצעים בחוות המרחב הפתוח שבכפר שמואל, שהוקמה ומנוהלת על ידי ד"ר עופר קומרובסקי,

החווה פועלת כבר יותר מ-15 שנים ומשמשת כמרכז טיפולי, וצוותה מחזיק בניסיון ובידע עשיר בכל תחומי הרכיבה לקהלים מגוונים.

בין היתר, הטיפולים נועדו עבור ילדים בעלי לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, בעיות מוטוריות, חרדות ודימוי עצמי נמוך, וכן לילדים עם בעיות ויסות תחושתי, בעיות תקשורת ומטופלים מהספקטרום האוטיסטי.

בנוסף לכך, החווה משמשת כמקום הכשרה ותעסוקה עבור נוער בסיכון, וכן כמקום תעסוקה שיקומי לאנשים בעלי צרכים מיוחדים.

הטיפול מוכר ומסובסד ע"י כל  קופות החולים 

האיכויות של המרחב הפתוח

חוות המרחב הפתוח הינה מרכז טיפולי שוקק חיים הפועל בשיטת טיפול ייחודית- "שיטת המרחב הפתוח" המיושמת בסטנדרטים הגבוהים ביותר על ידי מדריכים מנוסים ומוסמכים, ובליווי פסיכולוגים והדרכות הורים.

ההליך הטיפולי שמנוהל בגובה העיניים ובאמצעות המפגש עם הסוס, מוביל להתמודדות המטופל מול קשיים, אתגרים ופחדים המונעים ממנו למשש את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.

זוהי התמודדות בה אנו המדריכים לומדים ביחד עם המטופלים להכיר בקשיים ובפחדים שלנו, לדעת כיצד להשתחרר מהם, לתפקד יחד עימם ואף להתגבר עליהם.

הליך זה של העצמה עצמית באמצעות רכיבה ושליטה על בעל חיים גדול ורגיש, מוביל לשיפור הדימוי והביטחון העצמי, לחיזוק פיזי של שרירי הגוף, לפיתוח מוטוריקה עדינה וגסה, וגם מקנה יכולות ריכוז והקשבה לצרכיו של האחר.

לאורך השנים עבדנו עם אלפי מטופלים שהגיעו לחווה עקב צרכים, בעיות וסיבות שונות, כאשר הרכיבה והמפגש עם הסוסים הובילו לשינוי משמעותי בחייהם.

 

רכיבה טיפולית מוכרת ומומלצת על ידי הממסד הרפואי

חשוב לדעת כי רכיבה טיפולית במרכז כפי שמוצעת בחוות המרחב הפתוח מומלצת על ידי רופאי משפחה וילדים, המכירים בתרומתה לטיפול בילד וסיועה להתפתחותו. בנוסף, הטיפולים בחווה שלנו מוכרים על ידי קופות החולים, ואנו פועלים בשיתופי פעולה עימן המעניקים סבסוד ניכר למגוון צרכים ובעיות. נשמח לעזור ולייעץ לכם אודות אפשרויות סבסוד של רכיבה טיפולית המוצעות בחווה.

לייעוץ מקצועי והרשמה

המעוניינים להשתתף ולדעת עוד על רכיבה טיפולית מוזמנים ליצור קשר עם חוות המרחב הפתוח בטלפון 08-9211506. פנו אלינו להרשמה ולקבלת ייעוץ מקצועי בחינם, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.