08-9211506    

מרכז רכיבה טיפולית במודיעין

בשנים האחרונות יותר ויותר רופאים, מטפלים והורים מודעים לאיכויות המופלאות של שיעורי רכיבה טיפולית.

שיעורים אלו פתוחים כיום גם בפני תושבי מודיעין בחוות מרחב הפתוח שבכפר שמואל. 

החווה מהווה מרכז רכיבה טיפולית איכותי ומקצועי, המוכר על ידי כל קופות החולים אשר מעניקות לכם סיוע וסבסוד לרכיבה טיפולית.

 

רכיבה טיפולית עבור קשת רחבה של צרכים

חוות המרחב הפתוח מעניקה שיעורי רכיבה טיפולית במודיעין עבור קשת רחבה של צרכים מיוחדים. הטיפולים מועברים על ידי צוות מוסמך, מנוסה ומיומן, המלווה בייעוץ פסיכולוגי והדרכות הורים. בין היתר, טיפולי הרכיבה שאנו מציעים מיועדים לקהל יעד החל מגיל משנתיים, ועבור בעיות  של דימוי וביטחון עצמי נמוכים, הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. כמו כן, הטיפולים מתאימים עבור הפרעות התפתחויות לרבות הספקטרום האוטיסטי, ועבור הסובלים מוויסות רגשי וקשיים מוטוריים.

 

שיטת טיפול מתקדמת וייחודית

אנו בחוות המרחב הפתוח פיתחנו שיטת טיפול הוליסטית ייחודית, במהלכה כל מטופל זוכה לגלות ולהכיר את האיכויות הטמונות בו. זאת, לאור התגברות על אתגרים, פחדים וקשיים הניצבים בפניו בטיפול, והמשקפים את הקשיים שעימם הוא מתמודד בחיי היומיום. כל הליך במרכז שלנו מתחיל במפגש היכרות מקצועי, במהלכו שומעים את הילד והוריו, מקשיבים לצרכיהם ובהתאם לכך מגדירים את מטרת הטיפול וממליצים על המטפל האישי המתאים ביותר מצוות החווה. לאחר מכן, התהליך מתחיל ביצירת חיבור וקשר אישי ראשוני משמעותי בין המטופל למטפל, המשולב בהיכרות עם החווה, הסוסים, פינת החי, מתקני השעשועים וכל מקום המעניין ומסקרן את הילד. בהמשך, עם התהדקות הקשר בין המטפל, המטופל והסוס, נוצרת מערכת יחסים עמוקה הנשענת על אמון הדדי, כבוד, הקשבה ותקשורת בין אישית, המאפשרת לילד לגלות את איכויותיו, להאמין בהן ולטפחן.

 

הייחוד של הסוסים

סוסים הינם חיות טיפוליות מושלמות, בהיותן אצילות וחכמות, מלאות ברגישות, עדינות ועוצמה. המפגש של ילד עם חיה גדולה ומדהימה, והיכולת שלו להקשיב לצרכיה, לתקשר עימה ולהובילה, מהוות מפתח להתגברות על פחדים הגדלת ביטחון עצמי וצמיחה אישית. זאת, בשילוב עם התנהלות עצמאית בחווה על שלל פינות החי, המתקנים, הפעילויות, האנשים והמפגשים שהיא מעניקה. יש להדגיש כי הצלחתם של הטיפולים הוכחה עם אלפי מטופלים, שלאורך השנים זכו לתהליך משמעותי של שינוי וצמיחה.

 

להרשמה ומידע נוסף

המעוניינים להירשם ולדעת עוד על שיעורי רכיבה טיפולית במודיעין וסביבתה, מוזמנים להתקשר אל חוות המרחב הפתוח בטלפון 08-9211506. פנו אלינו בכל שאלה ובקשה, ונשמח לעמוד לרשותכם.