08-9211506    

רכיבה טיפוליתרואים אחד את השני בגובה העיניים

רכיבה טיפולית מומלצת מאד על ידי רופאי ילדים ורופאים להתפתחות הילד לטיפול ב:

חשוב לדעת! ניתן להיעזר בכל קופות החולים על מנת להשיג סבסוד משמעותי לרכיבה

חוות המרחב הפתוח הינה מרכז טיפולי הנותן מענה לרכיבה טיפולית עבור תושבי המרכז, החווה עובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים.

כדי לקבל ייעוץ חינם התקשרו אלינו 08-9211506

 

מי אנחנו?

חוות המרחב הפתוח הוקמה ומנוהלת ע"יד"ר עופר קומרובסקי, החווה פועלת מזה 15 שנים בכפר שמואל, במרחק 20 דק' נסיעה מגוש דן (ת"א, חולון, בת-ים, ראשון לציון) על כביש 431.

החווה היא מרכז שוקק חיים המפגיש ילדים והורים עם סוסים, חמורים, עיזים פינת ליטוף לחיות קטנות ועוד... בחווה לומדים ע"פ שיטת המרחב הפתוח לראות את החיובי, להתגבר על הפחדים, להתחבר לעוצמות, לחוות הצלחות, ולהגיע להישגים יוצאי דופן. 

אנו פועלים בסטנדרטים גבוהים הנהוגים במרכזים טיפוליים. המטפלים מוסמכים ומנוסים, ומלווים בפסיכולוגים. כמו כן, ניתן ליווי והדרכה להורים.-לקריאה נוספת

לחצו כאן לקריאה מורחבת על שיטת ה"מרחב הפתוח" ברכיבה טיפולית

מהו סוד הקסם של רכיבה טיפולית במרחב הפתוח?

יחודו של הטיפול באמצעות הסוס מתבטא בכך שהוא טיפול הוליסטי כלומר נוגע בכמה תחומים בו זמנית הרגשי, המוטורי, הסנסומוטורי, והנפשי.

עבור הילד זהו חוג כיפי בסביבה טבעית ולא חדר טיפולי סגור ומנותק מהמציאות.

סוסים הם המטפלים האולטימטיביים, בכך שהם מביאים איתם מצד אחד הזדמנות להתחבר למשהו עוצמתי ואנרגטי מאוד, ומצד שני את הפן העדין והרך שבהם. המפגש עם הסוס דורש מן הילד הרבה פעמים להתגבר על הפחד ולהפוך למנהיג, ולא פחות חשוב ללמוד להקשיב ברגישות לסוס וליצור תקשורת אמיתית כשהמפתח הוא ללמוד לחוות את העולם דרך עיני הסוס.

הטיפול בשיטת המרחב הפתוח לא מסתכם בשיעור הרכיבה בלבד, חלק מהותי נוסף הוא השהיה העצמאית במרחבי החווה, בפינות הליטוף ומתקני המשחקים והחוויה העצמאית של הילד.

אנו מעודדים את הילדים להגיע ולהיות בחווה גם מעבר לזמן השיעור ומאמינים כי זהו חלק מהותי בהצלחת הטיפול. אנחנו קוראים לזמן הזה בשם "זמן מרחב"- בזמן הזה לילדים יש את החופש לבחור מה הם רוצים לעשות ולגלות למה הם מתחברים בחווה, כל ילד מוצא את הפינה הקסומה שלו, ובכל פעם מחדש אנו מגלים איך בדיוק ברגעים האלו הילד מצליח להיפתח ולחוות מהו חופש אמיתי.

זוהי מבחינתנו נקודת הפתיחה של הטיפול, מהרגע הראשוני הזה שבו הילד מוצא את נקודת העניין שלו בחווה הטיפול הופך להיות משמעותי ועמוק יותר.

 

התוצאות מעוררות ההשראה של רכיבה טיפולית

 לאורך השנים פגשנו אלפי מטופלים שהגיעו אלינו מסיבות שונות, ובזכות המפגש עם הסוסים הרבה מהם עברו תהליך משמעותי של צמיחה והתפתחות אישית. תוך כדי הרכיבה צפים הפחדים אשר מנהלים את חיינו ומעכבים אותנו ומונעים מיצוי הפוטנציאל והגשמה. ברכיבה הילד לומד להכיר את הפחד, להשתחרר ולתפקד ביחד עם הפחד ולהתגבר.

הרכיבה משפרת בצורה דרמטית את הדימוי העצמי של הילדים, הישיבה על גב הסוס מעניקה תחושה של עוצמה ושליטה. הרכיבה עוזרת לווסת את הרגשות ואת הרגישויות ולשנות את מעמדם החברתי. במהלך הרכיבה הם מרוכזים לומדים להקשיב למדריך ולסוס, ולהמתין בסבלנות לתוצאות.

הטיפול עוזר מאוד למוטוריקה הגסה והעדינה במצבים של יציבה טונוס שרירים חגורת כתפיים  תפיסה גופנית במרחב, חיזוק שרירים וארגון הגוף, כשהכל קשור קשר הדוק לדימוי עצמי.

לסיכום, רכיבה טיפולית היא כלי מדהים וזמין אשר יכול לעזור לילדיכם  לקחת את המושכות של חייו לידיים ולעלות על הסוס

 

לייעוץ בנושא רכיבה טיפולית במרכז והרשמה הנכם מוזמנים לצור עמנו קשר