08-9211506    

קהילה בצמיחה

בתוך כל הפעילות הענפה של המרחב הפתוח , שבמהותה לימוד רכיבה טיפולית וטיפול באמצעות בע"ח, פועם הלב של כל הפעילות - "קהילה בצמיחה".


זהו פרוייקט תעסוקתי יחודי וחדשני בקנה מידה ארצי ועולמי שזוכה להתלהבות מצד כל אנשי המקצוע.

חברי "קהילה בצמיחה" הם אנשים מיוחדים אשר מצאו את עצמם מסיבות שונות בשולי החברה ואינם מסוגלים להשתלב ולחזור לחיים הנורמטיביים. הרעיון המנחה את הפעילות הוא שאנשים שמגיעים מקשיים שונים, למשל תשושי נפש, פוסט-טראומטיים, אוטיסטים, אנשים עם פיגור שיכלי, נוער בסיכון ועוד, אשר פועלים ביחד ומביאים לידי ביטוי את האיכויות שלהם בעזרה לחברים האחרים בקהילה - עוזרים באופן זה ומתחזקים בו-זמנית. חברים אלו מפעילים ומתחזקים את כל הפעילויות של המרחב הפתוח, נותנים את השירות, ומשתלבים יחד עם כל קהל לקוחותינו כשווים. בתהליך ארוך וממושך אנו עוזרים להם להרגיש שווים וראויים, ומסוגלים להתמודד ולהידחף אל תוך הזרם של החיים הנורמליים, להשתלב, לא כנחותים, לא כמבקשי טובה, אלא כאנשים בעלי איכויות מיוחדות, ושבעצם הופכים להיות המורים שלנו ועוזרים לנו ללמוד על עצמנו לקבל את עצמנו ולמצוא את הדרך שלנו להיות בעולם טוב יותר. בזכותם המרחב הפתוח הוא מה שהוא, מקום שמח, אופטימי, שמאפשר לנו להרגיש פשוטים, ראויים, שווים ולהסתכל על החיים בגובה העיניים. הם מלמדים אותנו להסתכל על העולם ועל החיים בזוית אחרת, להיות פתוחים, משוחררים ומסוגלים להתמודד עם הקשיים ולחלום על שינוי.
בשלבים השונים של התהליך אנו מקדמים אנשים חסרי ביטחון ושמחה ותחושה של חוסר הגשמה עצמית ושל אי מימוש הפוטנציאל המלא - לאנשים שמגשימים את עצמם.
חברי "קהילה בצמיחה", חונכים את ילדי החווה והמטופלים הצעירים, מטפלים בסוסים, מטפחים את גן הירק, מנקים את האורוות, מכינים את הסוסים לרכיבה, עוזרים למורים לרכיבה, מפעילים את פינת הליטוף (חיות בית וחיות משק), מפעילים את עמדת הקפה, עוזרים בהאכלת סוסים ובניקוי החווה. 

 

לקריאה נוספת על מודל "קהילה בצמיחה"