08-9211506    

החופשות הארוכות של הילדים ממסגרת בית הספר, כמו החופש הגדול ובחג הפסח, מעמידות בפניהם ובפני ההורים מספר אתגרים והזדמנויות. מצד אחד, יש צורך למצוא לילדים מסגרת הולמת שתפנה את ההורים לעיסוקיהם, ומצד שני ההעדפה היא תמיד לפעילויות איכותיות ומעשירות. פתרונות לסוגיות אל מציעות קייטנות לילדים בראשון לציון המתחלקות לסוגים שונים כמו קייטנת ספורט, יצירה, תנועות נוער וכדומה. ואולם, קיימים הבדלים עצומים בין קייטנות המוניות ודלות באמצעים ובין אלו שבאמת נותנות לילד ערך מוסף, מחזקות אותו ואף מפגישות אותו עם תחום חדש ומלהיב. דוגמא נאה לכך היא הקייטנה שלנו בחוות הסוסים "המרחב הפתוח".

 

כמה מילים על החווה

החווה שלנו מהווה מרכז תוסס של פעילות המתמקדת בסוסים ובהעצמה אישית, אשר משמשת גם כמרכז טיפולי ומתקיימים בה חוגי רכיבה רגילים, רכיבה טיפולית, מחנה קיץ וקייטנות. מדובר בחווה רחבת ידיים שמשתרעת על שטח של 20 דונמים, בהם פזורים מגרשי רכיבה, אורוות, מתקני משחק, פינות ישיבה והמון בעלי חיים שמסתובבים חופשי או סגורים במתחמיהם. האווירה המשוחררת והנעימה ששוררת במקום מהווה מקום מושלם עבור ילדים, שכן היא משלבת בין שלל גירויים מעניינים, רוגע ושלווה, וכמובן פעילויות מגוונות של רכיבה וטיפול בסוסים.

 

מה כוללת הקייטנה?

הקייטנה של חוות "המרחב הפתוח" נערכת בחופש הגדול ובחופשת הפסח, ומתאימה לילדים בגילאי 5 עד 16 שנים. הילדים מתחלקים לקבוצות לפי גילאים שמונות עשרה חברים כל אחת, ובראשן עומדים מדריך חברתי בעל ניסיון רב בחינוך, וכן מדריך רכיבה בהתאם לרמתם וצרכיהם של הילדים. מדובר במדריכים מקצועיים ומנוסים מאוד הפועלים מתוך אהבה לילדים ופועלים בהתאם לערכי החווה ולשיטת המרחב הפתוח. במהלך ימי הקייטנה משתלבים הילדים בפעילויות מגוונת בהתאם לסדר יום קבוע, הכולל שיעורי רכיבה על הסוסים וטיולי שטח. כמו כן, ימי הקייטנה כוללים היכרות עם עולמם של הסוסים וטיפול בהם, סדנאות איכותיות במגוון תחומים, פרויקטים קבוצתיים, משחקי חברה ופעילויות מגבשות. הילדים גם נהנים מפעילות חופשית וגמישה בתוך המרחב, כגון פינת ליטוף, אפיית פיתות ומנוחה וכיף בערסלים.

 

למידע נוסף והרשמה

המעוניינים לקבל פרטים נוספים על הקייטנה שלנו, או לבצע הרשמה, מוזמנים ליצור קשר עם חוות "המרחב הפתוח" בטלפון 08-9211506.