08-9211506    

מחפשים קייטנות לילדים במודיעין שמעניקות ערך מוסף וכלים חשובים לחיים? מעוניינים למצוא קייטנה בה הילד ילמד, ייהנה, יסתקרן ויחזור הביתה עם ברק בעיניים? אם כך, הקייטנה שלנו בחוות "המרחב הפתוח" יכולה להתאים לכם. זוהי קייטנה שמיועדת לילדים החל מגיל 5 ועד 16 המבוססת על הכרת עולמם של הסוסים, רכיבה וטיפול בהם, ובדגש על העצמתם של הילדים והעשרת עולמם.

 

למה הקייטנה בחוות "המרחב הפתוח"?

לפני שנספר לכם מה ממתין לילדים בקייטנה חשוב לנו להסביר מדוע היא כה איכותית. זו אינה עוד קייטנה שבה הילדים רק מעבירים את הזמן, ללא עניין מיוחד או ערך מוסף. נהפוך הוא, אצלנו הילדים באים ללמוד, להתפעל, לכבד את הטבע, לחוות באופן קרוב את בעלי החיים, וכמובן גם ליהנות ולנוח. למעשה, ישנן תורות טיפוליות שלמות המבוססות על הקשר עם בעלי החיים, ועם סוסים בפרט, לאור ממצאים מחקריים רבים. הממצאים מצביעים על יתרונות מהותיים של מגע עם החיות כמו הגברת האמפטיה, ההקשבה, הסובלנות, דחיית סיפוקים, תחושת השליטה, וחיזוק הביטחון העצמי, האמונה האישית והמסוגלות. אלו בדיוק התכונות שאנו מקדמים בקייטנה בדרכים שונות, החל מהפעילויות עם הסוסים ועד למשחקי חברה וגיבוש. בנוסף, הקייטנה שלנו מתקיימת במקום יחיד ומיוחד במינו, כלומר בחוות "המרחב הפתוח" שמשתרעת על כ- 20 דונמים של מגרשי רכיבה, מתקני שעשועים, פינות ישיבה, פינת ליטוף, אורוות ועוד. החווה מאופיינת באווירה פתוחה ומשוחררת שמצד אחד מאפשרת לילדים לנוע ולפרוק אנרגיות, ומצד שני ללמוד, להסתקרן ולהכיר את בעלי החיים שמסתובבים באופן חופשי או מצויים במתחמים סגורים.

 

כיצד אנו משיגים את המטרות

אנו מחלקים את ילדי הקייטנה לקבוצות לפי גילאים, ומצוותים להן מדריך רכיבה ומדריך חברתי בעלי ניסיון רב. מכאן והלאה, כל קבוצה מבצעת פעילויות יומיות קבועות או משתנות המותאמות לרמתה ולצרכיה. לדוגמא, הקבוצה תעסוק בשיעורי רכיבה, בלימוד עולם הסוסים, בטיולי שטח וטיפול בחיות, וכן תשתתף במגוון סדנאות מעניינות, תעסוק במשחקי גיבוש וחברה, ותיהנה מזמן פנוי בפינת הליטוף ובערסלים. כל זאת, תחת הנחייתם והשגחתם השוטפת של המדריכים, המדגישים את הכבוד בין הילדים וכלפי החיות, שומרים על הגבולות ופועלים מול הילדים ברכות, בגמישות ובגובה העיניים.

 

הרשמה לקייטנה

כדי להירשם לקייטנה שלנו ולקבל עליה פרטים נוספים, התקשרו אל חוות "המרחב הפתוח" בטלפון 08-9211506 או צרו קשר דרך האתר.